Podchod na Střížkově, aneb GALERIE LIBERECKÁ

29.10.2020

Když už vytvářím tu amatérskou reality show na pro žáky ZŠ Mnichovice, ve které jim natáčím tvorbu skvělého sprejera Chemise, rád bych Vám napsal o tom, jak i já jsem maloval jeden podchod v Praze na Střížkově :-) Maloval jsem normálně štětcem, narozdíl od mistra Chemise, který jeho famózní malby tvoří barvami ve spreji.

Jednou přišla nabídka mezi grafiky z www.bastard.cz, jestli by někdo z nás nechtěl vyzdobit jeden z pražškých podchodů na Praze 8. Do tohoto velkého sousta se nikomu z nás moc nechtělo. Jen přece... nakreslit design na triko je trochu jiná disciplína, než vymalovat celý podchod :-D
Ale napadlo mě, že kdyby nás bylo více, tak by se to nějak zvládlo. Oslovil jsem tedy bývalou spolužačku Pavlu Nazarskou, se kteoru jsem chodil na uměleckou školu Hollarka (obor interaktivní grafika na VOŠ) Pavla zase oslovila kamaráda sprejera Martina "Erko" Rajose a tým byl hotov :-)
Podchodů bylo k mání několik, ale mě oslovil ten na Střížkově, který měl moc hezké okolí (ta rušná silnice na něm nebyla vidět :-D) Začali jsme tedy tvořit galerii, kterou jsme po sléze nazvali Liberecká (tak se jmenuje právě ta silnice, pod kterou podchod sídlí) 
Já, který se věnuji nejvíce kreslenému humoru, jsem se svému oboru nevzdálil, namaloval jsem tam několik různých kreslených vtipů, které jsem měl buď v hlavě, nebo mě napadly na místě. Figurovali v nich zvířata z českých lesů, neboť tamní prostředí mi asociaovalo přírodu a les. Jen toho tapíra čabrakového, kterého jsem tam nakreslil asi v českém lese nepotkáme :-)Výmalbu podchodu jsme tedy pojali jako vytvoření jakési galerie v exteriéru. Já jsem se postaral o vtipné malby, "Erko" sprejoval umělecká abstraktní díla a kaligarii a Pavla namalovala k našim dílům rámy a vymyslela tapetovač, kterým jsme vytapetovali celou galerii, samozřejmě i ona přimalovala několik těch obrázků :-)

Všichni, co procházeli okolo nás, byli naší tvorbou nadšení, ovšem varovali nás, že na tomto místě nic dlouho nevydrží čisté... a měli pravdu...Dnes už je naše galerie bohužel v dezolátním stavu, nicméně existuje dokumentace, která nám náš podchod bude vždy připomínat v celé své kráse :-)

Článek o Galerii Liberecká v Blesku     
Galerie Liberecká na mapách na Googlu
Již počmáraná galerie na fotkách na Rajčeti

A tady máte video, jak jsme celý podchod tvořili! :-)

A tady ještě pár narciso-egoistických fotek: