INKTOBER 2022

11.10.2022

A je to tu zase! Říjen a s ním tradiční kreslířská výzva zvaná Inktober. (V roce 2009 ji založil ilustrátor Jake Parker)
Jedná se o to, že kreslíři po celém světě mají malou motivaci zakreslit si a podělit se o své obrázky navzájem. A hlavně v dnešní přemodernizované době plné grafických tabletů se vracet k tradiční tvorbě na papír. Smyslem Inktoberu je totiž kresba inkoustem (klidně propiskou, fixou apod.) na papír. Na každý den v říjnu je vždy vypsané jedno téma.

Kresby se nahrávají např. na Instagram a píšou se k nim příslušné hashtagy, takže např. #inktober a #eagle (zrovna dnešní téma je totiž "eagle" :-) Pokud na instagramu pak kliknete na daný hashtag, můžete krásně pohromadě vidět hromadu dalších kreseb na dané téma, což je velmi zajímavé zkoumání dovedností a myšlení ostatních kreslířů po celém světě :-)

Loni se mi touto dobou narodil můj první syn, takže na kreslení Inktoberu jsem neměl opravdu vůbec čas...letos se chci zase po dvou letech hecnout a opravdu každý den přinést jednu ryhchlou kresbu na dané téma :-) Do dnešního dne jsem to zvládal, tak uvidíme, jestli to dám až do konce října...:-)